Over dit evenement
In deze periode van lange nachten en korte dagen organiseren we op de dag voor de zonnewende deze dagretreat die in het teken staat van de geboorte van het licht in jezelf.
De dag is afgestemd op de energie van de Winterzonnewende en de nieuwe maan die dag: een zachte beweging naar binnen en een stille terugkeer naar het licht.
Ochtend: afstemmen op stilte en reflectie
In de ochtend nodigen we je uit om te landen in verstilling. We beginnen de dag met zachte, aardende yoga en lichaamswerk om ruimte te maken in ons lichaam, en overtollige energie los te laten. Eenvoudige adem- en meditatieoefeningen helpen je om uit je hoofd en in je lijf te komen.
We volgen ook een ritme van ervaren, verstillen en schrijven: na elk onderdeel lichaamswerk nemen we kort de tijd om te journalen over wat je hebt opgemerkt, gevoeld of ontdekt. Reflectie loopt als een rode draad door de ochtend, die we afronden met een wat langer reflectiemoment om de diepere inzichten die in de stilte zijn ontstaan te verzamelen.
Middag: het licht in jezelf ontmoeten
Het twee deel van de dag staat in het teken van nieuwe cyclus ingaan en intentie zetten. Met cacao nodigen we uit om vanuit je hart te gaan voelen wat is.
Na de lunch beginnen we met voedende yin yoga om het lichaam te verzachten en ruimte te creëren. Van daaruit bewegen we naar een cacao ceremonie, De cacao verwarmt en opent het hart, naar jezelf en anderen. Vanuit daar begeleiden we je zachtjes naar diepe rust. Tijdens een yoga nidra geleide savasana, die overgaat in een sound bath, verschuift de energie van de dag op een natuurlijke manier. Als een zonnewende binnen de retraite: van naar binnen keren naar het licht dat al in jou aanwezig is. We sluiten af met momenten van reflectie en een korte deelcirkel om alles te laten integreren.
Een dag om te vertragen, diep te luisteren en je zachtjes open te stellen voor datgene wat in jou wil groeien.
Het is heel bijzonder om met een groep op deze wijze het oude jaar af te sluiten en het nieuwe te beginnen.
Je bent vanaf 9:45 welkom, we starten om 10:00 uur en ronden de dag om 17:00 af. De lunch is inclusief en wordt verzorgd door Bindicafé.