Inloggen
Laden...
of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.
Hipsy
Inloggen

Vrijdag 11 december 2026

Freedive: Shibari Retraite - Binnenstebuiten

Georganiseerd door
219 reviews
Volgen
dec.
11
Vrijdag 11 december 2026 om 10:00 tot zondag 13 december 2026 om 17:00

Veldstudiecentrum, Hei en Boeicopseweg 147, 4126 RH Hei- en Boeicop, Nederland

Bekijk op kaart

Over dit evenement

Spelen met touw dat bindt, bevrijdt en ontrafelt.
We gaan de diepte in en dagen je uit je overtuigingen binnenstebuiten te keren.

Binnenstebuiten is een retraite voor wie verlangt naar meer dan techniek: naar duisternis die je mag voelen, naar verlangen dat geen richting hoeft te hebben, naar knopen die je niet alleen vastmaakt, maar ook ontrafelt. We werken met touw als verlengde van onze nieuwsgierigheid en expressie. We gaan experimenteren zonder prestatie en knopen zonder script.

Dit weekend draait om de relatie die je hebt met touwbondage in alle aspecten. We gaan proberen naar de kern te gaan van wat het voor je betekent en wat je er mogelijk nog meer uit kan halen. En, we houden het daarbij luchtig, speels en verbonden.

In beide rollen, als rigger (rope top, degene die knoopt) en als model (rope bottom, bunny, degene die geknoopt wordt) willen we je uitdagen om je eigen patronen en gewoontes onder ogen te komen en mogelijk nieuwe manieren van (ver)binden te ontdekken. We switchen tijdens het hele weekend, soms ben je een heel blok de rigger, soms een heel blok het model en andere keren doen we de oefeningen twee keer achter elkaar of is het van tevoren niet duidelijk welke rol je gaat pakken/krijgen. Een voorkeur voor een rol hebben is helemaal oké, maar je moet er wel voor openstaan om in de andere rol oefeningen te gaan doen.

Verwacht speelsheid, experimenteren, verbinding, avontuur, seksualiteit, sensualiteit & juicyness. Met zowel lijfelijke als prikkelende oefeningen dagen we je uit om je verlangens te volgen en je grenzen te onderzoeken.

> Programma
Door het weekend heen zijn er korte oefeningen, lange sessies, rituelen en open ruimtes om met elkaar te knopen. Op vrijdagavond is er een verbindende groepsactiviteit, op zaterdagavond is er een speelfeestje (waarbij de grenzen op seksualiteit open zijn). Op zondagochtend hebben we nog een ochtendblok met een activiteit en daarna eindigen we het weekend met een deelronde, lunch, samen opruimen en sluiten we samen af.

> Hoeveel ervaring moet ik minimaal hebben?
Met betrekking tot technische Shibari kennis is het fijn als je ervaring hebt met knopen en geknoopt worden:
- Als rigger kun je in ieder geval de single column tie met gemak bij iemand knopen en je hebt al wel wat ervaring in sessies met anderen.
- Als model/bottom heb je ook al wel wat ervaring opgedaan in sessies met anderen. Je weet bijvoorbeeld je lichamelijke grenzen en kunt het aangeven als er iets is dat je niet fijn vindt voelen (fysiek of mentaal).

En daarnaast is het fijn als je ervaring hebt met consent, s+ evenementen en dat je comfortabel bent met naaktheid en explicitie seksuele handelingen van anderen in een groepsomgeving. Neem contact met ons op als je hierover twijfelt.

> Wat moet ik nog meer weten over het knopen tijdens dit weekend?
Tijdens het hele programma gaan we alleen knopen op de vloer (floorwork). Er zijn een aantal suspensiepunten en hashira’s beschikbaar voor het speelfeestje, maar daar mag alleen gebruik van gemaakt worden als je daar ervaring mee hebt en in-person workshops (4h+) over hebt gedaan.

> Mag ik met een partner komen?
In het kort: ja. Maar, jullie moeten er wel voor open staan om met anderen te knopen. Het programma bestaat uit elementen in tweetallen, in kleine groepjes en in de grote groep. We wisselen vaak van partner en van rol.

> Wat als ik niet met iemand uit de groep wil knopen?
Dan doe je dat niet. Wij willen alles vanuit consent doen en vinden dat heel belangrijk. Ook met betrekking tot onze begeleiding, voelt een oefening niet goed, dat doe je het niet. Tegelijkertijd is er misschien wel iets te leren van het knopen met iemand tijdens een oefening, waarmee je in eerste instantie misschien niet een hele sessie zou willen knopen.

> Hoe zit het met gender?
We hebben gekozen voor tickets opgesplitst in verschillende genders, aangezien we een gemengde groep mensen willen aantrekken. Het is dus belangrijk om open te staan voor het knopen met iedereen (elk gender).

> Hoe zit het met leeftijd?
Dit evenement is voor alle leeftijden vanaf 18 jaar. In de praktijk zien we vaak dat er bij Freedive een groep ontstaat van mensen met een leeftijd tussen de 25 en 50 jaar, met soms uitschieters naar boven of beneden.

> Wat als dit weekend als net een stap te ver voelt?
Het kan zijn dat je hier heel nieuwsgierig naar bent en dat het net wat te snel komt of dat je eerst nog wat ervaring wil opdoen. Bij Freedive organiseren we Rope Jams: open ruimtes waarin je mensen kan leren kennen en ermee kan knopen Ook organiseren we een aantal keer per jaar een beginnerscursus knopen (genaamd “Rope Journey”). Dit is een goede plek om jezelf eens in zo'n setting mee te maken en te kijken wat het je brengt. De komende Rope Jams en Journey’s staan op onze Hipsy pagina. Tevens ook een goed beginpunt om onze stijl van begeleiden te leren kennen.

> Vertrouwen en inschattingsvermogen
We vertrouwen op je eigen inschatting over of je hierbij past of niet. Maar! Indien we na aankoop van je ticket twijfelen over je ervaring of over of je erbij past, dan nemen we nog even contact met je op. Dit gaat dan vooral over technische kennis en ervaring met s+ evenementen.

> De begeleiding
Dit weekend wordt met veel plezier begeleid door Lisa & Martijn. Beide hebben ruime ervaring (8 jaar) en zijn heel betrokken in de Nederlandse Shibari community. Martijn en Lisa hebben zich breed georiënteerd en van een groot aantal internationale docenten met hun modellen les gehad, zoals Michael Ropeknight, Yagami Ren, Murasaki, RopuNawa&Freya, Tamandua, Nicolas, Haag, Asiana&Door, Soptik&Sansei en vele anderen.

Martijn en Lisa zijn onderdeel van het Freedive team en organiseren en faciliteren al ruim 4 jaar verschillende workshops en meerdaagse events (retraites, vakanties en festivals) zoals de Sensuele Expeditie en Chateau Erotique. Voor dit weekend verzorgen ze de workshops, organisatie en creëren een comfortabel veld waarin alles mogelijk is en welkom is. Daarnaast zijn er een aantal assistenten aanwezig die helpen om het nóg fijner te laten zijn. Zij zijn ook beschikbaar voor (emotionele) support.

> Wat neem ik mee:
In ieder geval je eigen touw.

Er volgt voor aanvang van het evenement een uitgebreide mail met een paklijst.

> Overige informatie
Het weekend begint op vrijdag ochtend en eindigt zondag middag. Het is inclusief maaltijden en twee overnachtingen. We eten veganistisch en optioneel vegetarisch.

Om het weekend soepel te laten verlopen en het betaalbaar te houden heeft iedereen in het weekend een taakje in de keuken, het opruimen of schoonmaken van ruimtes. Hiervoor komt een rooster te hangen waarop kan worden ingetekend.

⭒ ⭒ ⭒ ⭒ ⭒

PRAKTISCH

Door: Lisa & Martijn
Voor: Touw-enthousiastelingen die zichzelf beter willen leren kennen
Leeftijd: 18 jaar en ouder
Taal: Nederlands
Kosten: €375,-

❥ Wanneer:
Van vrijdag 11 december 2026 10:00 (inloop) tot zondag 13 december 2026 17:00

❥ Waar:
De shibari-retraite wordt gegeven bij het Veldstudiecentrum. Het adres: Hei en Boeicopseweg 147, 4126 RH Hei- en Boeicop.

❥ Ticketinformatie
Om de knusheid van het weekend te behouden zijn er maximaal 35 tickets beschikbaar. Je mag op eigen inzicht een ticket kopen, waarbij een aantal vragen zijn gesteld. Indien we twijfelen aan je ervarings level, dan nemen we contact met je op.

Tickets: €375,-
Er is ruimte voor een paar budget-tickets (die €50 euro korting geven). Wil je hiervoor in aanmerking komen, mail dan gerust even naar info@freedivecommunity.nl.

❥ Annulering:
We vragen je met zorg om te gaan met kaartjes kopen en annuleren. Annuleringen en eventueel vervangers vinden kost tijd en moeite en die steken we graag in andere dingen 🙂

De annuleringsvoorwaarden vind je hier:
https://www.freedivecommunity.nl/algemene-voorwaarden-1

Als het evenement is uitverkocht proberen we, tot 48 uur voor aanvang van de retraite, binnen onze mogelijkheden je kaartje door te verkopen aan iemand op de wachtlijst zodat je je geld terug kunt krijgen. We vragen je met zorg om te gaan met kaartjes kopen en annuleren, het kost ons tijd en moeite en we kunnen niet garanderen dat we een vervanger kunnen vinden. We brengen 15% van de ticketprijs in rekening voor het vinden van een vervanger van de wachtlijst.

Heb je 48 uur van tevoren nog niks van ons gehoord, of annuleer je pas daarna? Laat het dan via info@freedivecommunity.nl weten dat je niet meer komt. We zullen ons best doen, maar kunnen geen garantie geven op dat we nog vervanging voor je kunnen vinden.


❥ Gedragsregels:
Binnen Stichting Play Community hanteren wij een aantal gedragsregels. Op onze website vind je de uitwerking van deze regels, wat je kunt doen als je ongewenst gedrag signaleert en hoe wij als organisatie daarmee omgaan. Als je deelneemt aan onze evenementen dan ga je akkoord met deze gedragsregels. Je vindt ze hier: www.freedivecommunity.nl/gedragsregels

⭒ ⭒ ⭒ ⭒ ⭒

OVER FREEDIVE

Freedive Community organiseert evenementen die gericht zijn op het lichaam, sensualiteit, seksualiteit en kink, voor mensen die graag spelen en willen leren over zichzelf, zowel lichamelijk als mentaal. We doen alles vanuit een basis van lichaamsbewustzijn en consent, en zonder alcohol of drugs. Freedive zit in Utrecht en Nijmegen.

Meer lezen en de complete Freedive agenda zien? Kijk op http://www.freedivecommunity.nl/

Freedive is onderdeel van de Play Community Stichting: https://www.playcommunity.nl/
Leeftijd
Vanaf 18 jaar
Gesproken taal
Nederlands
Opslaan

Over de organisatie

4.8
(219)
·
1273 volgers

Freedive Community

Freedive creëert events voor nieuwsgierige en bewuste mensen op het vlak van intimiteit, sensualiteit en bewuste kink.

What if I fall? Oh but my darling, what if you fly?

4.8
(144)
·
164 volgers

Martijn Gorree - Intimacy Coach

Relationele en lichaamsgerichte workshops en events. Intimiteitsscoach, Lichaamswerker en Shibari nerd. Gegrond, direct en met gezonde dosis humor.

Met lichtheid en humor ontdekken waar je leeft.

4.8
(85)
·
149 volgers

Speel's!

Mensen speels dichter bij hun intuïtie laten komen. Dat doe ik door events en workshops gericht op seksualiteit, touw/shibari én improvisatietheater.

4.9
(49)
·
288 volgers

Freedive Nijmegen

Freedive creëert avontuurlijke en verdiepende plekken en events voor mensen die bezig zijn met persoonlijke ontwikkeling en groei.

What if I fall? Oh but my darling, what if you fly?

19 volgers

Freedive Eindhoven

Freedive creëert verdiepende events voor nieuwsgierige en bewuste mensen rond persoonlijke groei, intimiteit, sensualiteit en bewuste kink.

“What if I fall? Oh but my darling, what if you fly?”

Neem contact op met Freedive Community
Freedive: Shibari Retraite - Binnenstebuiten

Zie je iets in dit evenement dat mogelijk in strijd is met onze beleidsrichtlijnen, zoals ongepaste inhoud, onveilige situaties of verboden activiteiten? Dan horen we dat graag. Ook als je een minder fijne ervaring hebt gehad tijdens het evenement kun je dit hier melden. Alle meldingen worden zorgvuldig en vertrouwelijk behandeld.

Reden van melding Ik wil anoniem een melding plaatsen
Jouw naam
Jouw e-mailadres
Beschrijf de melding

Door dit formulier te verzenden verklaar ik dat deze informatie naar waarheid is ingevuld. Hipsy behandelt meldingen vertrouwelijk en behoudt zich het recht voor om op basis van deze melding actie te ondernemen.

Ik ga akkoord met de verwerking van mijn gegevens volgens het privacybeleid

Meer evenementen van Freedive Community

Freedive: Chateau Erotique
wo. 5 aug. - zo. 9 aug.
Frankrijk
Freedive Community
Martijn Gorree - Intimacy Coach
Speel's!
Freedive Community en 3 andere
Frankrijk
Conscious Sexuality Meerdaagse retraites Vakantie
Freedive Nijmegen: Rope Jam
zo. 30 aug.
13:45
Nijmegen
Freedive Nijmegen
Freedive Community
Freedive Nijmegen en Freedive Community
Shibari Sensualiteit Knuffelworkshops
Freedive: Dirty talk
do. 3 sep.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Speel's!
Martijn Gorree - Intimacy Coach
Freedive Community en 2 andere
Conscious Sexuality Zelfexpressie Sensualiteit
Knopen voor beginners - shibari workshop
za. 5 sep.
12:30
Utrecht
Freedive Community
Shibari Verbinding Lichaamsbewustzijn
Freedive: Rope Jam weekend-editie
za. 5 sep.
14:15
Utrecht
Freedive Community
Speel's!
Freedive Community en Speel's!
Shibari Conscious Sexuality Verbinding
Freedive: Juice Bar
vr. 11 sep.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Conscious Sexuality Sensualiteit Verbinding
Freedive: Rope Jam avond
do. 17 sep.
19:30
Utrecht
Freedive Community
Martijn Gorree - Intimacy Coach
Freedive Community en Martijn Gorree - Intimacy Coach
Shibari Conscious Sexuality Verbinding
Freedive Nijmegen: Juice Bar (Open Space)
zo. 20 sep.
13:45
Nijmegen
Freedive Nijmegen
Freedive Community
Freedive Nijmegen en Freedive Community
Sensualiteit Tantra Overige Workshops
Freedive: Juice Bar date editie
za. 26 sep.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Conscious Sexuality Sensualiteit Verbinding
Knopen voor beginners - shibari workshop
za. 3 okt.
12:30
Utrecht
Freedive Community
Speel's!
Freedive Community en Speel's!
Shibari Verbinding Lichaamsbewustzijn
Freedive: Rope Jam weekend-editie
za. 3 okt.
14:15
Utrecht
Freedive Community
Speel's!
Freedive Community en Speel's!
Shibari Conscious Sexuality Verbinding
Freedive: Juice Bar
vr. 9 okt.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Conscious Sexuality Sensualiteit Verbinding
Freedive: Rope Journey - beginnerscursus Shibari
di. 13 okt.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Martijn Gorree - Intimacy Coach
Speel's!
Freedive Community en 2 andere
Shibari Verbinding Cursus
Freedive: Rope Jam avond
do. 15 okt.
19:30
Utrecht
Freedive Community
Martijn Gorree - Intimacy Coach
Freedive Community en Martijn Gorree - Intimacy Coach
Shibari Conscious Sexuality Verbinding
Freedive: Sensuele Expeditie
vr. 16 okt. - zo. 18 okt.
Hei- en Boeicop
Freedive Community
Freedive Nijmegen
Speel's!
Freedive Community en 4 andere
Conscious Sexuality Meerdaagse retraites Verbinding
Het Bonte Play Jubileum dagfestival & feest! - 15 jaar Play!
za. 24 okt.
13:00
Utrecht
Play Community
Play Nijmegen
Play Eindhoven
Play Community en 9 andere
Live muziek Vrije Dans Community-building
Freedive: Juice Bar late night Halloween editie
za. 31 okt.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Conscious Sexuality Sensualiteit Verbinding
Freedive: Rope Jam weekend-editie avond
za. 7 nov.
19:15
Utrecht
Freedive Community
Speel's!
Freedive Community en Speel's!
Shibari Conscious Sexuality Verbinding

Ook een event posten? Begin gelijk! Het is gratis.

Dit vind je misschien ook interessant

Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl