Welkom terug
Laden...
of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.
Hipsy
Inloggen

Fotofestival West-Friesland

waar beeld verhalen laat spreken

Volgen

Evenementen van Fotofestival West-Friesland

Fotofestival Westfriesland, waar beeld verhalen laat spreken
za. 16 mei - zo. 17 mei
Medemblik
Creativiteit Lezing Overige Workshops
“Duco de Vries: “Durf je eigenheid te omarmen en groot te maken."”

Over de organisatie

Een tweedaags festival van Fotogroep Licht Roime o.l.v. fotograaf/docent Duco de Vries

Voor lokaal jong talent dat nog aan het begin staat van hun creatieve bloei en voor iedereen die stimulans en inspiratie zoekt om hun creativiteit verder te ontwikkelen.

Initiatiefnemer Duco de Vries, professioneel fotograaf en vakdocent aan de fotoacademie bracht dit idee binnen zijn fotogroep Licht Roime naar voren. Geïnspireerd door zijn eigen jeugdervaringen in West-Friesland en zijn werk als docent en ambassadeur van JWF (Jongeren van West-Friesland) stimuleert hij jongeren graag om hun creativiteit te ontwikkelen. Met dit Fotofestival biedt hij deze jongeren, gesteund door de leden van zijn fotogroep, een nieuw perspectief. 

Het tweedaagse Fotofestival richt zich niet op de beroepsfotografen, maar op de mensen die beginnende interesse ontwikkelen of al gevorderd amateur of semiprof zijn. Het festival vindt plaats in de Bonifaciuskerk in Medemblik.

Creativiteit stimuleren
Met dit initiatief stimuleren wij mensen om hun creatieve gevoel te volgen. Het fotofestival vormt een platform waar jong talent en ook ouderen die zich op dit gebied willen ontwikkelen, kennis kunnen maken met fotografie. Het festival is voor iedereen toegankelijk, ook voor ouders. Het geeft hen inzicht in wat de keuze voor een creatieve sector aan toekomstmogelijkheden biedt voor hun kind. Dit gaat verder dan het huis-, tuin- en keukengebruik van een mobieltje voor fotografie. Een creatieve broedplaats geeft geïnteresseerde jongeren de vrijheid te experimenteren met hun talent buiten de kaders van het regulier onderwijs. 

Gratis toegang
Omdat dit festival gaat over kunsteducatie en het stimuleren en begeleiden van creativiteit op het gebied van fotografie nodigen we alle fotoclubs uit de omgeving uit. Om een breed publiek in West-Friesland enthousiast te maken en de jongeren in deze regio aan te moedigen vinden wij dat toegang gratis moet zijn. De toegang is voor iedereen die belangstelling heeft in onze activiteiten.

Stands en demonstraties
Op beide festivaldagen zijn er stands met allerlei informatie en mogelijkheden over dit vak, zoals uitleg over camera’s, informatie over opleidingen, verkoop van fotoboeken, portfolio-besprekingen. 
Bezoekers kunnen meedoen aan demonstraties waarbij ze live geportretteerd worden, zodat iedereen kan zien hoe dat gaat in de praktijk. De gemaakte foto’s worden diezelfde dag op fotopapier geprint en kunnen tegen een gereduceerd tarief gekocht worden.

Ook zijn er verschillende lezingen en praktische fotografie workshops waar bezoekers -tegen betaling - aan kunnen deelnemen:

LEZINGEN
1) Klaas-Jan van der Weij. Gespecialiseerd in sportfotografie en winnaar World Press Photo van het Jaar Sport en vele andere nationale en internationale prijzenWorld Press Photo of the year Sports.
2) Marieke van der Velden. Veelzijdig fotograaf en filmmaker van diverse reportages bekroond met een Zilveren Camera.
3) Tjitske Sluis. Portret- en documentaire fotograaf, met haar werk ‘Out of Love, Out of Necessity’ werd zij winnaar Zilveren Camera en derde bij Taylor Wessing Portrait Prize 2024.
4) Govert de Roos. Bekende Nederlandse glamour- en celebrity-portretfotograaf.

Deze professionals geven tijdens een lezing een kijkje in hun werk en vertellen hoe zij tot hun keuze voor fotografie gekomen zijn. Ook is er tijd om vragen te stellen.

WORKSHOPS
1) Linda Smit (Vlinderlin). Smartphone fotografie
2) Angela Baas. Nederlandse documentaire- en portretfotograaf o.a. bij Het Parool
3) Ringel Goslinga. Portretfotografie o.a. bij Het NRC

Lees meer
Niet beschikbaar

Kerkplein 9, 1671 CR Medemblik, Nederland

Deze organisaties vind je misschien ook interessant

4.9
(20)
·
43 volgers

Firemakers

Firemakers is een stichting die zich inzet voor het leven en eren van broederschap. Op alle niveaus van de samenleving, wereldwijd.

All men living and honoring Brotherhood

43 volgers

BElief - ervaringen die ertoe doen

SJAMANISME, HELING EN BEZIELD LEVEN

Ervaar je wilde natuur en meest liefdevolle zelf

4.8
(51)
·
219 volgers

Mandira

Mandira vormt een centrum voor bewustwording waar ruimte is voor community, verbinding, beoefening van spiritualiteit en persoonlijke ontwikkeling

You only have to Be, to join us 🙏🏼

4.8
(107)
·
174 volgers

Vlierhof Community

Vlierhof is een ecologische woongemeenschap en holistisch gezondheidscentrum. We wonen en werken op deze prachtige plek, die we met liefde hoeden.

Jonge energie op een oude en prachtige locatie

Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl