Inloggen

Rond het inloggen af in het geopende tabblad.

of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.
Hipsy
Inloggen
YOGA BRUSH - Persoonlijke Ontwikkeling, Creativiteit, Cursus
jul.
06
Maandag 06 juli 2026 om 10:30 tot vrijdag 10 juli 2026 om 15:30
Treehouse NDSM
T.T. Neveritaweg 55-57, 1033 WB Amsterdam, Netherlands
Bekijk op kaart

Over dit evenement

Een week lang werken aan de verbinding tussen lichaam, energie en materiaal, vanuit eeuwenoude kunstpraktijken. Zwarte inkt en oosterse penselen zijn meer dan gereedschap; ze horen bij een manier van werken waarin aandacht, oefening en beheersing centraal staan. Juist op het levendige en creatieve NDSM-terrein in Amsterdam krijgt deze traditie ruimte voor nieuw inzicht en experiment

In de Yoga Brush-inktworkshop ervaar je de bijzondere verbinding tussen jezelf en wat je doet. Wat we doen is eenvoudig, maar juist daarin schuilt de essentie: rustig ademhalen, vrij bewegen en met aandacht aanwezig zijn bij wat je maakt. Een inkt- en penseeltekening die op deze manier ontstaat, laat helder en direct zien wat er gebeurt wanneer je met een bepaalde intentie iets op papier zet, of wanneer je die intentie juist even loslaat. Daarnaast zul je merken dat een resultaat slechts een momentopname is, die niet zozeer goed of fout is, maar vooral richting geeft aan een volgende stap of nieuwe poging.

Maandag t/m vrijdag 10.30 – 12.30 en 13.30 – 15.30

Workshop op dag 1: VERBINDING MET JE MATERIAAL
Een penseel is, als je het goed gebruikt, een soepel verlengstuk van je lichaam. In combinatie met inkt en papier geeft dit materiaal weinig weerstand, waardoor je heel direct uiting kunt geven aan jouw intentie, emotie of manier van bewegen. Met creatieve opdrachten en oefeningen laat ik je graag ervaren hoe inspirerend dit kan voelen.

Workshop op dag 2: ENERGIE GEVEN AAN EEN LIJNTEKENING
Ik wil je laten genieten van oefeningen die je helpen de technische beheersing van dit materiaal te verbeteren, maar die je ook aanmoedigen om meer gevoel te krijgen voor expressie en beweging in je werk. Je zult ervaren dat wanneer je ergens aandacht en energie aan geeft, dit ook iets aan jezelf teruggeeft. Zo geeft schilderen niet alleen energie aan je werk, maar ook aan jezelf.

Workshop op dag 3: VRIJ INK ATELIER
De mogelijkheid om je ideeën uit dag 1 en 2 uit te werken. Extra opdrachten/inspiratie altijd beschikbaar. Begeleiding waar je die nodig hebt.

Workshop op dag 4: WERKEN MET HEEL JE LIJF
Tekenen vanuit ademhaling, bewegen of muziek.

Workshop op dag 5: HET RESULTAAT
Op de laatste dag gaan we de inkttekeningen uitywerken met een combinatie van pure en gewassen inkt. Daarnaast kun je experimenteren met verschillende papiersoorten, zoals rijstpapier, en met de verlijming van dunere papiersoorten op dikker materiaal, om je uiteindelijke resultaat met aandacht en zorg te presenteren.

Elke dag nieuwe kennis en andere uitdagingen om tot creatieve vormen of geste met inkt en penseel te komen.

Kosten per per inkt week €297 incl. materialen
Gesproken taal
Engels, Nederlands

Over de organisatie

Neem contact op met Esther Kin
YOGA BRUSH

Zie je iets in dit evenement dat mogelijk in strijd is met onze beleidsrichtlijnen, zoals ongepaste inhoud, onveilige situaties of verboden activiteiten? Dan horen we dat graag. Ook als je een minder fijne ervaring hebt gehad tijdens het evenement kun je dit hier melden. Alle meldingen worden zorgvuldig en vertrouwelijk behandeld.

Reden van melding Ik wil anoniem een melding plaatsen
Jouw naam
Jouw e-mailadres
Beschrijf de melding

Door dit formulier te verzenden verklaar ik dat deze informatie naar waarheid is ingevuld. Hipsy behandelt meldingen vertrouwelijk en behoudt zich het recht voor om op basis van deze melding actie te ondernemen.

Ik ga akkoord met de verwerking van mijn gegevens volgens het privacybeleid

Dit vind je misschien ook interessant

Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl
Welkom terug

Rond het inloggen af in het geopende tabblad.

of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.