Welkom terug
Laden...
of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.

Zaterdag 21 maart 2026

Workshop Bosbanjeren, bosbaden, Shinrin Yoku, natuurbeleving

mrt.
21
Zaterdag 21 maart 2026
10:00 tot 12:00
Scoutcentrum PBC Austerlitz
Woudenbergseweg 39, 3711 AA Austerlitz, Nederland
Bekijk op kaart

Over dit evenement

Mindful ‘banjeren’ door de plassen en wroeten in de aarde met je blote handen. Een beetje vies worden mag en helemaal tot rust komen ook, want dat is vaak wat de kracht van de natuur met je doet. Door je weer met de natuur te verbinden en één te worden, kom je heerlijk tot rust en leer je om weer te verwonderen en een beetje te spelen. Vier de lente, spring en huppel mee als een lammetje door de natuur tijdens een verse editie Bosbanjeren.

Waarschijnlijk heb je al weleens gehoord van bosbaden. Wellicht heb je het al eens geprobeerd of overweeg je dit. Het is meer dan wandelen; het is de kunst van aandachtig aanwezig zijn in de natuur, met al je zintuigen open. Bosbaden, oftewel forest bathing of shinrin-yoku, biedt een bijzondere boost voor lichaam en geest. Bosbanjeren bevat elementen van het bosbaden maar ik doe daar een schepje (modder) bovenop. Bij Bosbanjeren, altijd met aandacht en respect voor de natuur, ligt de nadruk op beleven, verwonderen en een beetje ‘playfulness’. Bosbanjeren gaat niet over praten, maar over voelen, ruiken en ervaren. Minder spiritualiteit maar wel een verdieping in het hier en nu. Je leert rust te vinden in je hoofd en lichaam, even weg van alledaagse zorgen en beren op de weg. Tijdens onze sessies ontdekken we de mooiste plekjes en boswachterpaadjes.

Hoe ziet de ochtend er uit:

We starten met een kennismakingskring en een harmonisatie oefening. Daarna maken we ons klaar voor een stilte wandeling om al onze zintuigen te gaan openen. We verkennen samen het bos, in stilte en zonder haast, en staan stil bij de magie van het moment. We spelen in en maken gebruik van wat wij in de natuur aantreffen en wat ons aantreft. Je gaat op stap voor een individuele opdracht en beleving en samen sluiten we de ochtend weer af met een oefening en een deelkring.

Zie, voel, ruik en ervaar wat de natuur je te bieden heeft. Ontdek een natuurlijke high, gevoed door de positieve stofjes en hormonen die je aanmaakt in de natuur, en merk hoe de kracht van Bosbanjeren je helpt te landen in het hier en nu. Dit is jouw kans om je weerstand te versterken, stress los te laten en je deel te voelen van iets groters, onze prachtige natuur. Meld je aan en maak het mee.

Praktisch:
Vooraf ontvang je per mail nog aanvullende informatie.
Goede schoenen aan en waterdichte kleding mee is een aan te raden.
PBC is een afgesloten terrein, de wolf is weer onder controle in dit gebied.
Adres: Scoutcentrum PBC Austerlitz, Woudenbergseweg 39, 3711 AA Austerlitz, Nederland
Parkeren: de Scouting heeft een eigen parkeerterrein. Rijdt een stukje verder de zandweg (onverharde weg) over.

Gemeten effecten van bosbaden:
je geest komt tot rust
je parasympatisch zenuwstelsel komt tot rust
je hartslag en bloeddruk verlagen
je emotionele stabiliteit neemt toe
stresshormonen (cortisol) nemen af

Voordelen van bosbanjeren:
Weerstand versterken
Knop omzetten en mindset veranderen
Modderbadje voor je handen en eventueel ook je voeten.
Je innerlijke kind weer wakker schudden door je weer te verwonderen

Over mijzelf en Koolsultancy:
Als jong mannetje deed ik al niets liever dan door de struiken struinen. Ik woonde naast het schoolplein en speelde het liefste buiten. Graag ging ik van de paden af want daar was zoveel meer te zien, te ontdekken en kon ik mij laten verrassen door het onverwachte.
Als wandel- en natuurcoach met achtergrond als sociaal agoog, touroperator en vakleerkracht begeleid ik je als een reisleider door de natuur. Mijn kennis van wandel- en natuurcoaching combineer ik met mijn kennis en ervaring met bushcraften. Ik werk ruim 6 jaar als loopbaancoach (o.a. outplacement en duurzame inzetbaarheid) waarvan 4 jaar als wandel- en natuurcoach. Ik ben aangesloten bij de NOBCO beroepsvereniging voor coaches en ben onderdeel van de Vaksectie Natuurcoaching. Ik ben opgeleid als beroepscoach en recent heb ik een jaaropleiding voor counselorcoach gedaan. Mijn kennis en ervaring heb ik verdiept en verbreed door het volgen van andere korte opleidingen, trainingen en workshops zoals NLP, DISC, Systemisch Werken, Provocatief Coachen, Wandel- en Natuurcoaching, Mindfulness, Earthfulness en Intervisie in de Natuur. Daarnaast heb ik de nodige levens- en reiservaring. Mijn missie is, zeker in deze tijd, om de mentale veerkracht van mensen te helpen versterken en het klimaatprobleem te verminderen door mensen weer te laten en te leren verbinden met de natuur.

Meer informatie:
https://koolsultancy.nl/bosbanjeren/

Bosbanjeren voor teams en organisaties?
Werk aan energiemanagement en teamcohesie:
https://koolsultancy.nl/offerte-zakelijke-workshop/

Meedoen aan een mindful met de natuur challenge? In je eigen tijd en tempo?
Kijk eens op www.hipsy.nl/koolsultancy
Leeftijd
Vanaf 18 jaar

Over de organisatie

5.0
(2)
·
3 volgers

Koolsultancy - Zelfbewust Buiten Zijn

Koolsultancy is een mensgerichte consultancy die jou helpt groeien in jouw loopbaan en persoonlijke ontwikkeling met integratieve coaching + workshops

'Je kunt meer dan je denkt'

Workshop Bosbanjeren, bosbaden, Shinrin Yoku, natuurbeleving

Zie je iets in dit evenement dat mogelijk in strijd is met onze beleidsrichtlijnen, zoals ongepaste inhoud, onveilige situaties of verboden activiteiten? Dan horen we dat graag. Ook als je een minder fijne ervaring hebt gehad tijdens het evenement kun je dit hier melden. Alle meldingen worden zorgvuldig en vertrouwelijk behandeld.

Reden van melding Ik wil anoniem een melding plaatsen
Jouw naam
Jouw e-mailadres
Beschrijf de melding

Door dit formulier te verzenden verklaar ik dat deze informatie naar waarheid is ingevuld. Hipsy behandelt meldingen vertrouwelijk en behoudt zich het recht voor om op basis van deze melding actie te ondernemen.

Ik ga akkoord met de verwerking van mijn gegevens volgens het privacybeleid

Dit vind je misschien ook interessant

Zaterdag, 25 apr. om 16:00
Regeneration week - Spring 2026
Stichting Re/generatie
Natuur Voeding Community-building
Zondag, 01 nov. om 10:30
dōTERRA Together Event Tiel
The Holistic Life Academy
Natuur Gezondheid Overige Workshops
Zondag, 12 apr. om 14:00
Therapeutische Oliën en Zenuwstelsel regulatie
She Ceremonies
Natuur Ontspanning Zelfzorg
Zaterdag, 13 jun. om 12:00
Breath Awakening
Breath Awakening
Ademcirkel Innerlijk Kind Ecstatic Dance
Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl