Inloggen

Rond het inloggen af in het geopende tabblad.

of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.
Hipsy
Inloggen
Vijf-Elementen Kookleergang (3 dagen) TCM - Voeding, Energiewerk, Gezondheid

Dinsdag 13 oktober 2026

Vijf-Elementen Kookleergang (3 dagen) TCM

okt.
13
Dinsdag 13 oktober 2026
9:30 tot 15:30

Chi Neng Uden, Boekelsedijk 12, 5408 ND Volkel, Nederland

Bekijk op kaart

Over dit evenement

3 DAGEN
dinsdag 13 oktober
dinsdag 10 november
dinsdag 08 december

VOEDING OP MAAT
Eten is de brandstof voor jouw lichaam, het geeft je levensenergie en wat je eet zegt iets over jouw levensenergie. Maar kan jouw verteringsvuur het wel verteren én de energie uit de voeding halen die jij tot je neemt? Waarom is koken met de vijf smaken en kiezen uit de thermisch werkende ingrediënten raadzaam en wat hebben de seizoenen, onze psyche, de natuur en onze ‘eigen natuur’ daarmee te maken?

THEORIE & PRAKTIJK
Dat ga je met een vaste groep ontdekken, herkennen en verdiepen in deze 3-daagse Kookleergang met de Vijf-Elementenvoeding. Je kijkt naar de thermische werking (heet, warm, neutraal, verfrissend en koud) van ingrediënten én naar de energiestroom (de smaken bitter, zuur, zoet, scherp, zout hebben ieder een andere energiestroming). Dat is heel anders dan het tellen van koolhydraten, vitamine en mineralen en wellicht een mooie aanvulling op jouw huidige kennis over voeding! Met kruiden, specerijen en op andere wijze het eten bereiden ga je zorgen dat je maaltijd verteerbaarder wordt. Welke ingrediënten zijn wel/niet passend én heilzaam in jouw gerecht? Wat geeft energie en wat ontneemt ons energie. Waarom zijn de maag en de milt (het element Aarde) zo belangrijk en hoe weet je of je verteringsvuur optimaal is?

WAT GA JE LEREN
- je krijgt duidelijke inzichten in de effectieve eeuwenoude Vijf-Elementen voedingsleer vanuit de Traditionele Chinese Geneeskunde (TCM)
- je leert de klimaatsymptomen herkennen, hoe deze zich manifesteren en welke voeding je heilzaam kunt inzetten
- je kunt met de voedingslijsten werken en zelf recepten samenstellen en/of aanpassen
- voeding bij klachten zoals menstruatieklachten, burn-out, slapeloosheid, maag- en darmklachten, overgewicht, etc.
- je leert je persoonlijke maaltijdsoep maken en andere ontbijt en lunch toppers
- ook gaan we het hebben over de darmflora, een zeer essentieel systeem in ons lichaam. Onze gezondheid staat of valt met een goed intern klimaat, de darmen zijn de spil in ons bestaan.

WAT WORDT ER VAN JOU VERWACHT
Voorafgaand ontvang je leesopdrachten en op de eerste lesdag ligt je syllabus klaar. Elke module starten we met een korte test om je kennis te toetsen. Het huiswerk wordt je op verschillende manieren aangeboden. Je maakt opdrachten tussen de modules door in de vorm van leesopdrachten, het (her)schrijven van recepten en het maken van gerechten thuis. Door het direct toepassen van de lesstof in je eigen keuken is deze kookleergang erg pragmatisch.

Ga naar www.chinenguden.nl voor een mooie aanbieding 'uitgebreid persoonlijk voedingsadvies'.
Opslaan

Over de organisatie

Neem contact op met Chi Neng Uden
Vijf-Elementen Kookleergang (3 dagen) TCM

Zie je iets in dit evenement dat mogelijk in strijd is met onze beleidsrichtlijnen, zoals ongepaste inhoud, onveilige situaties of verboden activiteiten? Dan horen we dat graag. Ook als je een minder fijne ervaring hebt gehad tijdens het evenement kun je dit hier melden. Alle meldingen worden zorgvuldig en vertrouwelijk behandeld.

Reden van melding Ik wil anoniem een melding plaatsen
Jouw naam
Jouw e-mailadres
Beschrijf de melding

Door dit formulier te verzenden verklaar ik dat deze informatie naar waarheid is ingevuld. Hipsy behandelt meldingen vertrouwelijk en behoudt zich het recht voor om op basis van deze melding actie te ondernemen.

Ik ga akkoord met de verwerking van mijn gegevens volgens het privacybeleid

Meer evenementen van Chi Neng Uden

Dit vind je misschien ook interessant

Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl