Inloggen
Laden...
of
E-mail
Onthoud mij
Heb je nog geen account?
Maak een nieuwe aan.
Hipsy
Inloggen

Vrijdag 25 september 2026

KIVA FILMAVOND (Vredesweek) oa. WisdomKeeper Carola Esparza (Chili)

Georganiseerd door
Stichting Stories of Wisdom
162 reviews
Volgen
sep.
25
Vrijdag 25 september 2026
19:30 tot 22:00

Wollefoppenweg 91, 3069 LX Rotterdam, Nederland

Bekijk op kaart

Over dit evenement

Een inspirerende avond rondom de indrukwekkende documentaire 'KIVA The Call of the Wisdom Keepers' van Marijke Kodden & Jaap Verhoeven in het kader van de Vredesweek, met oa. teaching en waterceremonie door Wisdom Keeper Carola Esparza (CL)


Programma:
* Introductie en prachtige muziek door LENNY PAUL (Klank Nomade)
* Vertoning rakende documentaire ‘KIVA The Call of the Wisdom Keepers’
* Filmmaker MARIJKE KODDEN (NL) over filmproces en de 7 Original Principles
* Storytelling en muziek door Druïde CORINE STREEFKERK & PAUL VAN DAALEN
* Dialoog, Q & A en waterceremonie met Wisdom Keeper CAROLA ESPARZA (Chili)


KIVA | The Call of the Wisdom Keepers
Een film van Marijke Kodden & Jaap Verhoeven.
Producers: Marijke Kodden & Rakinah Buttner.

Documentaire KIVA The Call of the Wisdom Keepers toert al 3 jaar succesvol door het land, met uitverkochte avonden met in DeLaMar, Paradiso, Omniversum i.s.m. o.a. Greenpeace, Wereld Natuurfonds met dialoog met Prinses Irene en Jessica den Outer van Stichting Rechten van de Natuur. Op 25 september volgt er een bijzondere KIVA avond in het kader van de Vredesweek. Bio's van gastsprekers en muzikanten onderaan tekst)


* Synopsis documentaire KIVA The Call of the Wisdom Keepers
Wat als de manier waarop we leven niet de weg is? Wat als we iets zijn vergeten - en het tijd is om ons dat weer ter her-inneren?

We leven in een wereld van chaos en verdeeldheid. In een wereld die steeds verder van de natuur verwijderd en uit balans lijkt, is er een grote behoefte aan een ander perspectief, dat van harmonie en herverbinding. Deze film legt de essentie van de unieke en eeuwenoude KIVA-bijeenkomst vast, waar leiders van inheemse volkeren uit de hele wereld samenkomen voor vrede, gelijkheid en herverbinding met de aarde én elkaar!
‘De Original Peoples leven nog volgens de Original Principles in balans met de Aarde én elkaar. Zij realiseren zich dat we natuur zíjn en kunnen ons met hun eeuwenoude wijsheid en waarden, inspireren tot een meer verbonden en duurzame manier van leven. Door bewustwording en her-innering van de Original Principes - volgens welke onze verre voorouders ook leefden - wordt herstel van de balans met de Aarde én elkaar een mogelijkheid!

Video met KIVA Highlights 2025 i.s.m. WNF, Greenpeace: https://vimeo.com/1152784487

Voor meer achtergrond info en de filmtrailer: www.kiva-wisdomkeepers.com

Alle Biografieen:

*WISDOM KEEPER CAROLA ESPARZA (Mapuche - Chile)
Carola werd geboren in Chili, aan de voet van de Andes. Net als veel Chilenen is ze van gemengd bloed, een gevolg van de kolonisatie van Chili door de Spaanse conquistadores. Op jonge leeftijd, omdat ze als 'anders' werd beschouwd, ging ze op zoek naar een beter leven. Ze verhuisde in 1983 naar New York, waar ze een succesvol bedrijf runde als modeontwerpster en onder andere kleding leverde aan de styliste van Madonna.

De Chileense bergen riepen haar echter terug. Op zoek naar antwoorden begon ze haar spirituele pad volgens de Red Road. Geïnspireerd trok ze de bergen in om vier dagen lang deel te nemen aan een visioen zoektocht volgens de inheemse Amerikaanse traditie. Vervolgens ondernam ze een langere visioenzoektocht (zeven dagen). Al 15 jaar treedt ze in de voetsporen van
Dona Rosa Huenufil, een Mapuche-grootmoeder, bewaarster van de Mapuzungun: de taal van
de aarde.

Carola Esparza is een ware vredestichter, een sterke communicator vanuit het hart. Ze bezit de gave om mensen gemakkelijke van het hoofd naar het hart te laten communiceren, zodat mensen elkaar beter begrijpen. Voor innerlijke vrede en beter begrip en communicaties tussen mensen onderling. Naast Spaans spreekt Carola vloeiend Japans en Engels.

* LENNY PAUL - Klanknomade
Lenny: 'Klanknomade…… dat is wat ik ben. Vanuit mijn fascinatie voor kleur en klank, voor spelen en ontdekken ben ik gaan onderzoeken wat klank voor mij en voor anderen kan betekenen.
Klank is trilling, is leven. Het is mijn overtuiging dat klank een brug kan zijn om – als klankwerker – je intenties aan de andere mens over te brengen. Ook dat klank iets in beweging kan zetten wat zich vast heeft gezet.
Ik heb veel plezier in het op reis gaan met de instrumenten in mijn klankbagage. Sommige heel subtiel en teder, andere aards en krachtig, omhullend en activerend.
Ook maak ik elke week samen met de mensen van Orion muziek in de weekopening. Dat blijft een bijzonder moment in de week.'

* CORINE STREEFKERK (Druïde) & PAUL VAN DAALEN -
Corine: 'Sinds 2007 ben ik lid van de OBOD, the Order of Bards, Ovates and Druids. Als moderne Druïden vieren wij de acht jaarfeesten in diepe verbinding met de natuur. Op vele Gatherings heb ik workshops mogen geven over Keltische Mythologie en trancereizen verzorgd met kristallen en stem.
Samen met mijn partner, Paul van Daalen, vormen wij sinds 2013 SoundReflextion en geven wij Klankconcerten en Workshops in onze eigen Klanktempel aan huis in Rotterdam waar we werken met een grote collectie klankschalen, gongs en andere instrumenten. Tijdens de avond zal Corine zal een korte Barden (Keltische) vertelling doen en gaan we een stukje soundhealing ervaren.

* FOTOGRAAF EN FILMMAKER MARIJKE KODDEN (NL)
Marijke begon in 2018 met het filmen van de unieke KIVA-bijeenkomsten in Nederland en reisde in 2019 naar de KIVA in Mexico, de KIVA Kumbha Mela in India en terug naar de KIVA-ceremonie in Nederland. Veel Wisdom Keepers werden geïnterviewd en samen met vriendin Rakinah Buttner en Jaap Verhoeven (die in 2021 betrokken werd) werd een rakende en hoopvolle documentaire geproduceerd. De documentaire trekt inmiddels veel uitverkochte zalen, zoals het Omniversum, DeLaMar, Paradiso, WUR Universiteit Wageningen, vertoningen bij organisaties en ecodorpen en inmiddels ook over de grens, in diverse europese landen, maar ook Brazilie, Peru, Australie en Zuid Afrika.

* CENTRAAL WONEN ZEVENKAMP *
Centraal Wonen Zevenkamp wordt het leukste dorp van Rotterdam genoemd. In de 60 huizen wonen rond de 100 buren die een eigen woning hebben en samen lief en leed delen. Het complex telt 7 klusterruimtes met elk een eigen thema: crea, café, logeren, klussen , musiceren of eten. De 3 binnentuinen onderhouden we zelf en de boomgaard wordt door de gemeente gemaaid. Kinderen kunnen vrij spelen en volwassenen organiseren meerdere bijeenkomsten door het jaar heen, zoals een open podium, buitenkunst of filmavond
Gesproken taal
Nederlands, Engels
Opslaan

Over de organisatie

4.5
(162)
·
62 volgers

Stichting Stories of Wisdom

Stichting Stories of Wisdom creert een platform waar belangrijke inheemse kennis en Original Principles gedeeld en her-innerd kunnen worden.

Wat als we iets zijn vergeten — en het tijd is om dat weer te herinneren?

Neem contact op met Stichting Stories of Wisdom
KIVA FILMAVOND (Vredesweek) oa. WisdomKeeper Carola Esparza (Chili)

Zie je iets in dit evenement dat mogelijk in strijd is met onze beleidsrichtlijnen, zoals ongepaste inhoud, onveilige situaties of verboden activiteiten? Dan horen we dat graag. Ook als je een minder fijne ervaring hebt gehad tijdens het evenement kun je dit hier melden. Alle meldingen worden zorgvuldig en vertrouwelijk behandeld.

Reden van melding Ik wil anoniem een melding plaatsen
Jouw naam
Jouw e-mailadres
Beschrijf de melding

Door dit formulier te verzenden verklaar ik dat deze informatie naar waarheid is ingevuld. Hipsy behandelt meldingen vertrouwelijk en behoudt zich het recht voor om op basis van deze melding actie te ondernemen.

Ik ga akkoord met de verwerking van mijn gegevens volgens het privacybeleid

Meer evenementen van Stichting Stories of Wisdom

KIVA FILMAVOND - Vredesweek/Elder Carola Esparza (CL)/Nadine Robertus
wo. 23 sep.
19:30
Amersfoort
Stichting Stories of Wisdom
Film Voorstelling

Ook een event posten? Begin gelijk! Het is gratis.

Dit vind je misschien ook interessant

Made with ♥ Copyright 2026 hipsy.nl