Over dit evenement
Samen met mijn collega Karien Pieterse geef ik de workshop 'Familieopstellingen Plus'. Hierbij bieden we familieopstellingen aan, plus structuuropstellingen! Als er tijd over is bieden we deze dag ook nog enkele systemische oefeningen aan, maar de nadruk zal liggen op de opstellingen.
We werken van 10.00 uur tot ongeveer 17.00 uur in De Refter in Ubbergen (naast Nijmegen).
Een familieopstelling is een vrije vorm van opstellen. Aan de hand van een vraag/thema worden mensen en/of elementen opgesteld ten dienste van de ingebrachte vraag / de opstelling. Dit kan dus bij elke familieopstelling anders zijn. Het gaat om jouw innerlijke houding ten opzichte van jouw familiesysteem.
Bij een structuuropstelling ligt het is al vast er opgesteld gaat worden. Wat dit is, verschilt per vorm en zal ik hieronder nader toelichten. Daarnaast kunnen er eventueel nog andere personen / elementen worden opgesteld, waardoor het meer richting een familieopstelling kan vloeien, maar de basis staat vast.
Om aan deze workshop deel te kunnen nemen hoef je geen (voor)kennis en/of ervaring met opstellingen te hebben. Je kunt ook als representant / toeschouwer deelnemen. Voor wie onbekend is met dit werk, is dit een mooie manier om er kennis mee te maken.
Een eigen opstelling kost 125 euro. Deelnemen als representant kost 45 euro. Exclusief lunch. Aanmelden gaat via mijn website: www.milouverheijen.nl/agenda. Je bent van harte welkom.
Het belooft een verrassende, inspirerende en verrijkende dag te worden!
Wij hebben er ontzettend veel zin in. Wellicht tot dan!
Liefs Karien en Milou
Scroll naar beneden voor meer informatie.
Naast een familieopstelling kan een deelnemer ook kiezen voor een van de volgende structuuropstellingen:
- Voorouder opstelling
In een voorouderopstelling wordt de cliënt opgesteld en een aantal van diens voorouders. Deze opstellingsvorm kan een beeld scheppen van wat er generatie op generatie is doorgegeven aan krachten en ballast.
- Prenataal opstelling
Een opstellingsvorm waarin de prenatale fases worden opgesteld en met een representant worden doorlopen. In de prenatale fases hebben wij al bewustzijn en leven wij in volledige symbiose met onze moeder. Deze ervaringen kunnen invloed hebben op wie wij de rest van ons leven zijn.
De prenatale fases:
- voor de conceptie
- conceptie
- eerste 4,5 maand van de zwangerschap (aandacht naar binnen gekeerd)
- laatste 4,5 maand van de zwangerschap (aandacht naar buiten gekeerd)
- fase vlak voor de bevalling
- de bevalling
- LIP opstelling (Life Integration Process)
LIP staat voor Life Integration Proces, dit is een structuur opstelling waarbij de bewustzijnsfases van de mens worden opgesteld. Door deze fases in een opstelling met behulp van representanten te doorlopen, wordt zichtbaar hoe jij op dieperliggend niveau deze fases bent doorgekomen en wat dit voor jou betekend heeft. Het is een mooie methode om deze fases te integreren. Het gaat om jouw innerlijke houding ten opzichte van jezelf.
Fase 0: periode voor de conceptie.
Fase 1: eenheidsbewustzijn: de periode in de baarmoeder tot het kruipen. In volledige symbiose met moeder, volledig afhankelijk van moeder.
Fase 2: groepsbewustzijn: kindertijd, ontwikkeling van persoonlijk geweten. Erbij willen horen om te overleven.
Fase 3: ik-bewustzijn: jeugd, puberteit. De eigenheid ontdekken.
Fase 4: verbondenheidsbewustzijn (volwassenheid): vanuit liefde, vertrouwen en verbinding delen met anderen. Angsten onder het oog komen waardoor er overgave aan het leven ontstaat. Een periode van veel geven; bijv aan het gezin of bedrijf
Fase 5: zendingsbewustzijn (rijpere volwassenheid), dienstbaar, je wordt bewogen. Wat wil er door jou heen geleefd worden?
Fase 6: Heelheidsbewustzijn (ouderdom): je bent waarnemer van het leven en staat zonder voorbehoud open voor alles wat het leven brengt, alles is gelijkwaardig.
Fase 7: Al-bewustzijn (dood): de beleving is ‘niet-zijn’.