Over dit evenement
Soms is het precies wat je nodig hebt om even nergens naartoe te hoeven. Een dag zonder volle agenda, zonder verwachtingen en zonder de constante stroom van prikkels en afleiding. Een dag waarop je even niet hoeft te praten, te reageren of iets op te lossen.
Tijdens deze eendaagse retraite nemen we je mee in stilte, ademwerk en meditatie, midden in de natuur. Samen met een kleine groep krijg je de ruimte om te vertragen, uit je hoofd te komen en opnieuw aandacht te geven aan wat er in jou leeft.
Stilte kan in het begin misschien wat ongemakkelijk voelen. Juist omdat je opeens minder hebt om je aan vast te houden. Geen gesprekken om in op te gaan en geen afleiding om naar terug te grijpen. Maar wanneer het stiller wordt om je heen, ontstaat er ook ruimte om beter te merken hoe het met je gaat.
Met ademwerk, meditatie, beweging en tijd in de natuur brengen we je steeds weer terug naar het moment. Niet om iets te bereiken of te veranderen, maar om simpelweg te ervaren hoe het is om even niets te hoeven.
Over ons
Deze dag wordt begeleid door ons, Eric van Tilburg, Sebastiaan van der Vinne en Anouk Bommer. Ervaren facilitators op het gebied van ademwerk, meditatie, reflectie, groepsdynamiek en bewustzijnsontwikkeling. We werken vanuit rust en helderheid, creëren snel veiligheid en begeleiden mensen op een natuurlijke manier naar diepere lagen in zichzelf.
Zij gingen je voor:
“Wat een rust heb ik weer gekregen. Even, alleen met mijzelf. Jezelf zijn met je eigen gevoelens. Ik voelde alle vertrouwen.”- Sonja
“Vaak lees ik iets waarvan ik denk: ‘Oh, dat is wijs’, of ‘Dat is goed om te weten’. Vervolgens kan ik het alleen niet goed toepassen. Nu, na het retreat heb ik die innerlijke wijsheid ook mogen voelen. Ik begrijp wat er echt is, voorbij mijn gedachten en patronen. Ik voel, ik weet, ik ben.” - Lylian
“De stilte retraite van Samatha is een cadeautje voor jezelf. Bij thuiskomst was ik alleen maar aan het stralen van geluk! De energie die het team creëert geeft ruimte voor gevoelens om gevoeld te mogen worden, in stilte maar in verbinding met jezelf en de anderen”- Gigi
Praktisch
🗓 Datum: 22 oktober 2026
🕗 Tijd: 09:00 – 20:00 uur
🍲 Incl. vegetarische lunch, diner en thee/snacks
👥 Aantal deelnemers: +/- 15 personen
💶 Investering: € 250,- incl. Btw
Voorbeeld dagprogramma
09:00 - Aankomst & Opening
09:30 - Meditatie
10:30 - Ademwerk
12:00 - Lunch in stilte
13:30 - Stiltewandeling in de natuur
14:30 - Vrije tijd / rustmoment in de natuur
16:00 - Meditatie
17:00 - Closing circle & verbreken stilte
18:30 - Diner
20:00 - Einde van de dag
Het daadwerkelijke programma kan afwijken van het voorbeeld, omdat we in het moment aanvoelen wat er nodig is voor de deelnemers.
Je hoeft deze dag niet te gebruiken om iets op te lossen. Misschien kom je vooral voor rust. Misschien ben je nieuwsgierig naar wat stilte met je doet. Of misschien merk je dat je al een tijdje behoefte hebt aan wat meer ruimte in je hoofd.
Wat je reden ook is, je bent welkom.
Veel liefs,
Sebastiaan, Eric en Anouk
Samatha.nl
Gesproken taal
Nederlands