Over dit evenement
~ (Soefi) Wervelen en ligconcert voor Vrouwen 🌺 ~
Lieve Vrouw,
Het voelt voor mij heel bijzonder, om je uit te mogen nodigen voor een prachtige viering met vrouwen, met een eeuwen oude dans, die we door de tijden heen al vaker met elkaar beoefend hebben. Om daarop aansluitend heerlijk te mogen ontvangen ~en genieten van een prachtig piano ligconcert, waarvan de muziekstukken feilloos aansluiten op de werveldans.
Ik werk deze keer weer met twee heel bijzondere vrouwen samen, Sara Mohammadi ~ geboren in Iran ~ en Heleen van Leerzem (lees verderop meer).
🌺
.
~ Sufi Whirling ~ Wervelen ~
Sufi Whirling of Wervelen in het algemeen is iets wat we sinds de oudheid al met elkaar beoefenen. In allerlei tradities, culturen en in allerlei tijdsgeesten.
Als vrouwen, 'heksen', hebben we deze vorm van dans al eerder met elkaar gedeeld. En in de tijd van Rumi deelden mannen en vrouwen deze vorm van dans ~en gebed samen.
.
Het is een wijze van meditatie, verbinding, een overgave (aan de bron) en een manier om je op een diepe wijze met jezelf, je hart, je lichaam en het grotere geheel te verbinden. Het is een manier om liefde te ontvangen ~en te geven.
Binnen het Soefisme, waar ik zelf een diepe verbinding mee heb, is overgave een wezenlijk onderdeel van (zoals ik dat ervaar) onze plaats op aarde 'innemen'. Juist in de overgave, en in de verbinding met ons hart, vinden we 'onszelf' of 'God' in onszelf, zou je kunnen zeggen.
🌺
.
Kom vooral zelf voelen en ervaren wat deze wijze van beweging, dans, jou kan brengen!
Deze Wervel dans is geschikt voor vrouwen die nog niet eerder gewerveld hebben, maar als ervaren wervelaar ben je uiteraard ook van harte welkom!
.
.
~ Ligconcert, cirkel van Vrouwen en gebed ~
Na de dans, die geven wordt door Sara Mohammadi, geeft Heleen van Leerzem een prachtig ligconcert met haar piano en op de werveldans geselecteerde muziek. Deze mag je heerlijk ontvangen.
Daarnaast verbinden we deze dag met onszelf, elkaar en het grotere geheel doormiddel van gebed en delen in de start ~en sluitcirkel.
AL Verbonden vanuit Het Hart
💚
Ik kijk er ontzettend naar uit je deze dag te ontvangen, met al wie je bent en alles wat er in je leeft!
Je bent welkom precies zoals je bent
🙏
.
.
Praktisch:
Het event vindt plaats op ;
18 april 2026
Inloop ;
14:15 ~ 14:30
~ (Soefi) Wervelen en ligconcert voor Vrouwen 🌺 ~ ;
14:30 ~ 18:00
.
Locatie:
Kerkje van Lewedorp, prachtig stil gelegen nabij een dijkje en Zeeuwse polder ;
Zandkreekstraat 31
4456 AL Lewedorp
.
Tickets kan je hier kopen:
https://hipsy.nl/event/201580-soefi-wervelen-en-ligconcert-voor-vrouwen
Mocht je heel graag deel willen nemen en het echt niet kunnen betalen, stuur me dan even een mailtje ; letsdance4light@gmail.com en dan kijken we wat er mogelijk is!
.
.
Meenemen:
~ Draag iets waar je je fijn (en vrouwelijk) in voelt en waar je fijn in kunt bewegen.
Bij voorkeur een lange wijde rok. Maar voel jij je fijner om ergens anders in te dansen, ben je uiteraard ook van harte welkom!
~ Een meditatiekussentje of iets anders waar je lekker op kunt zitten.
~ Iets (kleins) voor op het altaar. Jouw intentie voor de middag.
~ Een waterflesje of iets anders te drinken is fijn.
~ Evt een dekentje of iets anders warms voor het ligconcert. Je kan ook een matje en/ of kussentje meenemen om op te liggen, mocht je dat prettig vinden.
🌺
.
.
Ik kijk ernaar uit om je op deze bijzondere Wervel Dans dag voor vrouwen, in de Dans (van Het Leven), te Ontmoeten!
Vanuit Onvoorwaardelijke Liefde,
~ Vicky WomenLight 💃🦋🧜♀️ ~
.
.
Over Sara Mohammadi ;
Al 44 jaar loop ik rond op deze aarde. Pas afgelopen 10 jaar besef ik me diep wat een genade en wonder dat is.
De eerste helft van mijn leven heb in Iran doorgebracht, het land van Khayam, Hafez en Rumi. Toch heb ik in Nederland en bij mijn Nederlandse, nuchtere master in Non dualisme, de betekenis van hun woorden ontdekt en verstaan.
.
Als kind al vond ik wervelen magisch, het had een grote aantrekkingskracht. Pas in mijn 30ste bij een Nederlandse vrouw heb ik mezelf deze prachtige vorm van bewegen en meditatie toegegund.
Wervelen is een van de vormen van meditatie, een manier om totaal en volledig aanwezig te zijn.
Op 18 april neem ik jullie mee op reis naar jezelf, in contact met je lichaam en je omgeving waarin je volledig op eigen benen staat en jezelf leert dragen.
🌺
.
.
Over Heleen van Leerzem ;
‘Pianiste en soundhealer Heleen van Leerzem heeft een grote liefde voor meditatieve pianomuziek. Muziek waarin klank en stilte in balans zijn en die je uitnodigt om te verzachten en tot rust te komen.
Ze werkt regelmatig samen met yogadocenten en organiseert events waar ontspanning, meditatie, lichaamswerk, klank en muziek samenkomen.
De natuur is daarbij een grote inspiratiebron en ze kiest vaak voor muziekstukken die vanuit deze inspiratie geschreven zijn’
Dans is andere grote liefde van haar. Het is zo prachtig om dansers, na een intense dansreis, met pianoklanken te mee te nemen naar een plek van rust en verstilling.
(contact: hvanleerzem@gmail.com of insta/fb)
.
.
Over Vicky WomenLight;
Geroepen door haar hart & ziel doorging Vicky vanaf eind 2016 een diep proces, waarin ze zichzelf en haar licht in het donker (her)vond. En haar droom en missie op aarde.
Vol passie om dans en beweging (in de breedste zin van het woord; alles is beweging!) als middel in te zetten om wereldwijd bij te kunnen dragen aan heling, startte ze met haar project;
~ Let’s Dance 4 Light! ~
.
De laatste jaren heeft ze diverse dans~events georganiseerd en ondersteund; Movement Medicine, Derwish Sufi Café & Friends, Dance Camp, haar 'eigen'; Dance of the Dark, Dance of the Subtle Love, Dance of the (Inner) Fire, Vrouwen events, events verbonden aan het Soefisme e.a.
Alle verkochte tickets worden direct als donatie geïnvesteerd om Let's Dance 4 Light! verder de wereld in te brengen. Lees hier evt. meer;
https://hipsy.nl/lets-dance-4-light
🌺