Over dit evenement
Within every woman there is a wild and natural creature. A powerful force.
Filled with good instincts, passionate creativity and ageless knowing.
Her name is Wild Woman, but she is an endangered species.
∼ Clarissa Pinkola Estes ∼
OVER VROUWKRACHT: Avonden & retraitedagen voor vrouwen
Het thuiskomen als vrouw, in je eigen diepe essentie, gaat niet zonder de verbinding met andere vrouwen. Om vol in je kracht te staan heb je zowel het donker als het licht toe te laten. En daar heb je een veilige en warme setting voor nodig. Een plek waar je voelt dat het veilig is om alle stukken van jezelf te laten zien, in je eigen tempo.
In de maandelijkse avonden in Zutphen en Utrecht verkennen we elke maand een nieuw thema. Ook de retraitedag in Utrecht volgt elke maand datzelfde thema, maar dan uitgebreider en dieper.
THEMA JUNI: DE WAARHEID VAN HET HART
Het hart fluistert. Het vraagt stil worden, zakken en afdalen in jezelf. Loskomen van de wereld vol verantwoordelijkheden, verwachtingen en ruis. De stem die je dan gaat horen fluistert zacht maar krachtig de waarheid die alleen jij kunt voelen. Geen waarheid, die universeel is of logisch, maar een diep innerlijk weten over de keuzes die jij te maken hebt.
We stappen samen naar binnen – voorbij het denken, voorbij wat moet of hoort, naar dat wat wáár is. En wat dat hart zegt is soms rauw, altijd echt en onmiskenbaar jou. Het vraagt luisteren zonder oordeel, zonder te begrijpen, simpelweg luisteren. We verkennen hoe het is om vanuit deze plek ons uit te spreken. Welke eventuele blokkades kom je tegen en wat heb je nodig om jezelf daarin te bevrijden.
SFEER VAN DE AVONDEN
“Ik creëer deze plek graag voor en samen met jou en andere vrouwen. In de avonden en dagen die ik organiseer is er in de eerste plaats ruimte om te vertragen, te verzachten en te genieten van de energie die er is als we als vrouwen samenkomen.
Van daaruit is er ruimte en tijd voor je eigen innerlijk werk, in de bedding en verbinding met andere vrouwen. Het verankerd zijn en blijven in jezelf, en van daaruit de verbinding met de ander is het uitgangspunt. Deze manier van samen zijn en verbinden bekrachtigt ons allemaal.”
MARLIES OVER VROUWKRACHT
Voor mij is het samenkomen met andere vrouwen in cirkels een enorme katalysator voor mijn ontwikkeling als mens en vrouw geweest. Als je alleen met jezelf mediteert en dingen ‘doorploegt’ is het lastig om in contact te komen met je dieper liggende stukken en het echte donker. Je beweegt daar toch vaak onbewust van weg. In contact met de ander kan dat niet. Je wordt gespiegeld en getriggerd, maar ook gehoord, gezien en gedragen.
Hiermee oefenen in een veilige setting, een zachte bedding geeft een enorme versnelling in het toelaten en liefhebben van alle delen van jouw mens- en vrouw zijn.