Over dit evenement
Wil je creatief bezig zijn, maar weet je niet zo goed waar je kan beginnen? Of ontbreekt je de ruimte en weet je misschien niet welke materialen je allemaal kunt gebruiken? Dan is deze lessenreeks voor jou!
Met een groep leuke mensen gaan we maandelijks creëren en leren, 1x per maand op donderdagavond in Amsterdam West!
De workshops vinden plaats in een prachtig oud gerenoveerd schoolgebouw.
We experimenteren, ontdekken, spelen, maken foutjes, kijken naar die innerlijke criticus (zonder ons erdoor te laten beperken ; ) en gaan vooral onze eigen creatieve potentie (her)ontdekken.
Less screentime, more creativity!
Deze lessenreeks Art workshops bestaat uit 5 verschillende kunstlessen, waarin je iedere les met andere materialen, technieken en stijlen in aanraking komt. Samen bewegen we ons door de seizoenen.
Je kan de lessen los volgen of aan de hele lessenreeks deelnemen. Iedere les staat er een ander thema centraal.
Met de technieken kan je thuis verder aan de slag.
Ervaring is niet nodig, come as you are!
In deze lessenreeks krijg je de kans om los te komen van het dagelijkse en je te verdiepen in de wereld van kunst.
Je ontwikkelt niet alleen nieuwe vaardigheden, maar gaat ook naar huis met een kunstwerk– een uniek en persoonlijk aandenken aan jouw creatieve avontuur!
Introductieprijs:
35,00 per workshop
145,- euro voor de reeks van 5 lessen (29,00 euro per workshop)
Tijd: 19.00-21.00
Inclusief materialen en thee!
18/9, 16/10. 13/11. 15/1. 12/2
Over de docent:
Hester is docent beeldende vorming en werkzaam als beeldend therapeut. Ze moedigt je aan om je eigen draai aan ieder kunstwerk te geven. Hester kijkt met je mee, haalt je soms uit je comfortzone en geeft je tips en aanwijzingen om op een speelse manier het beste uit jezelf te halen.
Overzicht lessenreeks:
18 September Frida Kahlo, Zelfportret met Symboliek
Stap in de wereld van Frida Kahlo, de Mexicaanse kunstenares die bekend staat om haar krachtige zelfportretten vol emotie, symboliek en kleur. Tijdens deze workshop leer je hoe Frida haar pijn, liefde en identiteit verwerkte in haar werk en hoe jij dit zelf kunt doen op jouw eigen manier.
Wat gaan we doen:
In deze kleurrijke en expressieve workshop duiken we in het leven en werk van Frida Kahlo.
We laten ons inspireren door haar zelfportretten vol symboliek, bloemen, dieren en persoonlijke verhalen. Na een korte introductie over haar leven en kunst, ga je je eigen zelfportret maken,
op jouw manier, met jouw verhaal.
Materiaal & Techniek:
Acrylverf, penselen, potloden,
Collage-elementen (bijv. bloemen, stofjes, papier)
We werken met acrylverf vanwege de heldere kleuren en snelle droogtijd. Je leert hoe je symboliek kunt toevoegen aan je werk en hoe je verschillende technieken kunt combineren om jouw verhaal te vertellen.
Doel van de workshop:
Het doel is om jezelf creatief te uiten en te onderzoeken wie jij bent – net zoals Frida dat deed. Je maakt een zelfportret dat niet per se realistisch hoeft te zijn, maar dat jou weerspiegelt op een dieper niveau.
Emotie, symboliek en kleur staan centraal.
Wat leer je:
Inzicht in het leven en werk van Frida Kahlo
Hoe je een zelfportret kunt opbouwen
Gebruik van symboliek in kunst
Expressief schilderen met kleur en vorm
Loslaten van perfectie: jouw verhaal staat centraal
Ervaring is niet nodig! Je gaat naar huis met een uniek kunstwerk vol betekenis en misschien ook met een hernieuwde blik op jezelf.
16 Oktober Nature art
Kunstworkshop: Creëren met de Natuur
De herfst is een seizoen van rijkdom en verstilling. Kleuren warmen op, bladeren dwarrelen neer, en de natuur nodigt uit tot reflectie en oogst — letterlijk én figuurlijk. In deze kunstworkshop laten we ons inspireren door het seizoen van loslaten en verzamelen. We creëren met de natuur, met oog voor detail en hart voor het moment.
Laat je inspireren door de stilte van het bos, de texturen van bladeren, takken en stenen, en de kleuren van aarde en mos. In deze kunstworkshop duiken we de natuur in en alles wat die ons te bieden heeft. We gaan aan de slag met natuurlijke materialen en maken kunst die in verbinding staat met de omgeving.
Wat gaan we doen?
We beginnen met een aantal korte oefeningen waarbij we de natuur aandachtig observeren en materialen bespreken: denk aan takjes, bladeren, zaden, aarde, bloemen.
Deze schatten gebruiken we om een uniek kunstwerk te maken. Dit kan een natuurlijk schilderij, een land art compositie of een collage zijn — afhankelijk van jouw ideeën en inspiratie.
Je krijgt begeleiding in het combineren van materialen, en het vinden van een persoonlijke beeldtaal die past bij jouw ervaring van de natuur.
Waarom deelnemen?
-Ontdek het contact met de natuur en met jezelf.
-Creativiteit: Laat je verrassen door de kracht van eenvoud en natuurlijke vormen.
-Rust: Ontsnap even aan de drukte en vind een moment van rust en reflectie.
-Ervaring: Werk met je handen, voel de materialen, en maak iets echts en tastbaars.
-Uniek resultaat: Je gaat naar huis met een eigen, betekenisvol kunstwerk.
Sta stil bij wat jij dit jaar hebt verzameld, gevoeld, geoogst, geleerd.
13 November Henri Matisse
Workshop: Schilderen met Schaar
In deze kleurrijke en speelse workshop duiken we in de wereld van Henri Matisse en zijn beroemde knipkunst (papier découpé). Je leert hoe je, net als Matisse in zijn latere jaren, met slechts schaar en papier levendige composities kunt maken die barsten van energie en kleur. We starten met een korte introductie over zijn leven en werk, gevolgd door schetsen en het maken van je eigen kleurrijke knipkunstwerk/ schilderwerk.
Doel:
Je creativiteit laten stromen door los te laten wat ‘mooi’ moet zijn, en te werken met vorm, kleur en intuïtie. Je leert hoe je met eenvoudige middelen expressieve kunst kunt maken. Het gaat om plezier in het proces én ontdekken hoe krachtig eenvoud kan zijn.
Resultaat:
Een uniek en expressief knipkunstwerk in de geest van Matisse dat je mee naar huis neemt. Iets kleurrijks en vrolijks dat jouw eigen stijl en gevoel weerspiegelt.
Waarom meedoen?
Deze workshop is perfect als je zin hebt in iets luchtigs, kleurrijks en inspirerends.
Het is een moment voor jezelf, waarin je even loskomt van je hoofd en puur met je handen en gevoel werkt.
15 Januari Ode aan de vrouw
Kunstworkshop – Ode aan de Vrouw
Een creatieve viering van vrouwelijkheid in al haar vormen
Een nieuw fris jaar staat voor de deur. Een jaar waarin wij onszelf als vrouw centraal mogen zetten.
Inhoud van de workshop
In deze kunstworkshop staat de vrouw centraal – haar kracht, zachtheid, vormen, verhalen en schoonheid. Geïnspireerd door kunstenaars door de eeuwen heen, gaan we op een expressieve en intuïtieve manier aan de slag met het vrouwelijk lichaam als onderwerp. We onderzoeken hoe vrouwenlichamen op verschillende manieren zijn weergegeven in de kunst, en hoe we daar onze eigen draai aan kunnen geven. Deze workshop is een ode aan jezelf of aan vrouwen die je bewondert.
Wat gaan we doen?
Inspiratie & kunstgeschiedenis: We starten met een korte introductie over de vrouwelijke vormen die door de eeuwen heen als kunstwerken worden weerspiegeld. De vrouw als muze.
Ook de vrouwelijke kunstenaars zoals Frida Kahlo, Niki de Saint Phalle, Louise Bourgeois, en Judy Chicago komen aan bod. We bekijken hoe zij het vrouwelijk lichaam, vrouw-zijn en emoties verbeeldden in hun werk.
-Schetsen en intuïtief tekenen: Je maakt vrije schetsen van vrouwenlichamen, geïnspireerd op jezelf, anderen of symbolische vormen.
-Compositie en persoonlijke expressie: We gebruiken verf en schetsmateriaal om jouw persoonlijke ode vorm te geven. Denk aan krachtige lijnen, ronde vormen, bloemen, symboliek of woorden.
Reflectie: Aan het eind delen we (vrijblijvend) onze werken en verhalen.
Technieken & Materialen
We werken met een mix van technieken zoals:
Houtskool en krijt
Acrylverf en ecoline
Inkt en penseel
Alle materialen zijn aanwezig.
Voor wie?
Voor iedereen die zich wil verbinden met vrouwelijke kracht, kwetsbaarheid en creativiteit.
De vrouwelijke vorm is altijd aanwezig geweest in de kunst, maar de manier waarop zij wordt weergegeven, is steeds in beweging. Waar ze ooit vooral muze was, is ze nu ook maker, verteller, krachtbron. Een evolutie van beeld naar stem. Deze workshop draait om expressie, niet om perfectie.
Je neemt mee naar huis:
Een krachtig en persoonlijk kunstwerk dat jouw ode aan de vrouw verbeeldt – een werk vol betekenis, vorm en kleur.
12 Februari Droom & Dali
Kunstworkshop: Duik in het Surrealisme
Laat je onderbewuste spreken en stap binnen in de magische, mysterieuze wereld van het surrealisme! In deze workshop ga je op een creatieve reis geïnspireerd door de fantasierijke geest van Salvador Dalí.
Denk aan smeltende klokken, zwevende objecten en droomachtige landschappen.
Wat leer je?
-De basisprincipes van het surrealisme: hoe het ontstond, waar het voor staat, en hoe Dalí het genre heeft vormgegeven.
-Hoe je je eigen dromen, associaties en fantasieën kunt vertalen naar beeld.
-Werken met onverwachte combinaties, symboliek en vrije associatie.
-De kunst van het “automatisch tekenen” om het onderbewuste de vrije hand te geven.
Waarom meedoen?
In het alledaagse leven rennen we van 'to do' naar 'to do' waarin weinig ruimte overblijft voor fantasie.
Laat de dagelijkse realiteit achter je en stap in een omgeving waar niks raar is en alles mag.
Ontdek hoe bevrijdend het is om zonder regels te creëren.
Laat je inspireren door de meester van het surrealisme zelf: Salvador Dalí.
Wat neem je mee naar huis?
Eén (of meerdere) eigen surrealistische kunstwerken — uniek, persoonlijk en fantasierijk.
Nieuwe technieken om je creativiteit te stimuleren, ook na de workshop.
Een frisse blik op kunst, dromen en jezelf.
Bij minimaal 5 deelnemers gaat de workshop door. Tickets zijn niet restitueerbaar.
Mocht je een keer niet kunnen stuur dan gerust iemand in jouw plaats.